Çfarë problemi ka?

KUJDES!!

Provoni të gjithë serverat para se të bëni një raportim! Nese asnjë nga serverat nuk punon atëherë raportoni videon.

Ju lutemi vendosni adresen tuaj email për të marrë përgjigje
pasi të rregullohet problemi.

Zgjidh Serverin 10502 Shikime Raporto Problem

  • Shiko Trailerinyoutube.com
  • Server 1voe.sx
  • Server 2d000d.com
No Time to Die (2021) me Titra Shqip

No Time to Die (2021) me Titra Shqip

Misioni që ndryshon gjithçka, sapo filloi…Sep. 29, 2021United Kingdom163 Min.PG-13
Vlerësimi juaj: 0
8.9 12 vota

Përshkrimi i Filmit

James Bond është larguar nga Shërbimi Sekret dhe po shijon një jetë të qetë në Xhamajka. Paqja e tij, megjithatë, nuk zgjati shumë: së shpejti, miku i tij i vjetër Felix Leiter, një agjent i CIA -s, u shfaq në praninë e tij, duke kërkuar ndihmë. Misioni për të shpëtuar një shkencëtar të rrëmbyer do të rezultojë shumë më tinëzar se sa pritej dhe do ta udhëheqë Bondin në gjurmët e një krimineli misterioz të armatosur me një teknologji të re të rrezikshme.

 

 

No Time to Die – Për çfarë bëhet fjalë?

Drejtuar nga Cary Joji Fukunaga dhe shkruar nga ai me Neal Purvis, Robert Wade dhe Phoebe Waller-Bridge, No Time to Die është filmi i 25 i bazuar në agjentin legjendar sekret të lindur nga mendja e Ian Fleming. Bond ka lënë detyrën aktive dhe po shijon një jetë të qetë në Xhamajka. Por qetësia prishet kur shoku i tij i vjetër i CIA -s, Felix Leiter, rishfaqet duke kërkuar ndihmë. Sidoqoftë, misioni për të çliruar një shkencëtar nga rrëmbyesit e tij rezulton të jetë shumë më i rrezikshëm nga sa pritej, duke e çuar Bondin në gjurmët e një krimineli misterioz të armatosur me një teknologji të re dhe të rrezikshme.

 

Me drejtimin e fotografisë nga Linus Sandgren, skenat nga Mark Tildesley, kostumet e Suttirat Anne Larlarb dhe muzikën nga Hans Zimmer, No Time to Die fillon pas filmit 007: Spectre, i cili përfundoi me Bond dhe Madeleine Swann, të cilët largohuni në bordin e Aston Martin DB5. Kur Bond shfaqet për herë të parë në No Time to Die, ai është me Madeleine në Matera, një qytet shkëmbor në jug të Italisë. Sipas prodhuesit të serive Michael G. Wilson, tregimi duhej të fillonte nga marrëdhënia midis Bond dhe Madeleine. Pyetja ishte: në cilën pikë? Katër filmat e fundit kanë prekur tema të tilla si sekretet, tradhtia dhe besimi që e shtyjnë narracionin në përfundimin e tij elektrizues në këtë kapitull. Pasi vuajti humbjen e Vesper Lynd në Casino Royale, marrëdhënien e tij të luhatshme me M dhe MI6 dhe dhimbjen e shkaktuar nga zbulimet e Blofeld, Bond ndërmori një rrezik tjetër, duke lënë mbrojtjen e tij me Madeleine dhe duke i dhënë vetes një shans për të dashuruar. “Angazhimi i Bondit në një lidhje gjeneron kaq shumë sfida emocionale,” tha producentja Barbara Broccoli. “Pra, besimi është tema kryesore e këtij filmi; rrjedhimisht tradhtia është një pjesë e rëndësishme e prishjes së lidhjeve të tij.”

 

Edhe pse ai është duke u angazhuar për marrëdhënien e tij me Madeleine, No Time to Die fillon me Bondin që prish marrëdhënien e tij më të gjatë: punësimin e tij në MI6. Prodhuesi i asociuar Gregg Wilson vuri në dukje se si dalja në pension e Bondit hapi një realitet të ri për kineastët: “Ne menduam se si do të ishte jeta e këtij njeriu pa punën e tij të përditshme. Kur i kushton jetën tuaj shërbimeve sekrete, si Bond, cila është trashëgimia juaj që lini pas? “.

 

Fukunaga, amerikani i parë që drejtoi një film Bond, tha: “Ky film vjen pesë vjet pas 007: Spectre. Që atëherë bota ka ndryshuar, kështu që me prodhuesit dhe Daniel Craig ne diskutuam se si ta bëjmë vazhdimin e rrëfimit narrativ. , dhe përshtatim atë me universin Bond, i cili është në të vërtetë i përjetshëm. Gjithashtu, ne donim të sillnim diçka të re në histori dhe të nderonim të gjithë filmat e Bond në aspektin e lajtmotivit dhe pritshmërive. Kryesorja në mesin e këtyre pritjeve është aventura dhe rreziku që lidhen me të . Në çdo film Bond ka rreziqe. Protagonisti gjithmonë e gjen veten të përballet me gjënë më të frikshme të imagjinueshme. Dhe pjesëmarrja aktive e Danielit i ka shtuar vlerë personazhit. Ka komplikime dhe dëmtime, por edhe cenueshmëria e tij e cila u mbulua nga i pari i filmave të tij kur Vesper Lynd vdes. Unë mendoj se ai është një histori vërtet interesante “.

 

“No Time to Die nis historinë menjëherë pas ngjarjeve të Spectre,” vazhdoi regjisori, “pjesa e parë e filmit ndjek muajin e mjaltit të Madeleine Swann dhe Bond, sapo ka dalë në pension. Natyrisht që gjërat nuk shkojnë mirë … gjithmonë sipas planit. Të dy përfundojnë duke marrë rrugë të ndryshme. Pastaj, e gjejmë atë pesë vjet më vonë, në një botë të ndryshuar, e cila ka shkuar paralelisht me të gjithë peizazhin politik. Ekziston një kërcënim i ardhshëm që përfshin SPECTER dhe të tjerë elementë, dhe Bond është thirrur edhe një herë për të ndihmuar MI6 për të parandaluar që një armë shkatërruese që rrezikon të gjithë botën. Është një histori magjepsëse me personazhe brilantë, si klasikë ashtu edhe të rinj. “

No Time to Die (2021) me Titra Shqip
No Time to Die (2021) me Titra Shqip
No Time to Die (2021) me Titra Shqip
No Time to Die (2021) me Titra Shqip
No Time to Die (2021) me Titra Shqip
No Time to Die (2021) me Titra Shqip
No Time to Die (2021) me Titra Shqip
No Time to Die (2021) me Titra Shqip
No Time to Die (2021) me Titra Shqip
No Time to Die (2021) me Titra Shqip
Titulli origjinal No Time to Die
Vlerësimi IMDb 7.5 141,872 vota
Vlerësimi TMDb 7.3 280 vota

Regjizori

Aktorët

Daniel Craig isJames Bond / 007
James Bond / 007
Rami Malek isLyutsifer Safin
Lyutsifer Safin
Léa Seydoux isDr. Madeleine Swann
Dr. Madeleine Swann
Lashana Lynch isNomi / 007
Nomi / 007
Ralph Fiennes isM / Gareth Mallory
M / Gareth Mallory
Naomie Harris isEve Moneypenny
Eve Moneypenny
Jeffrey Wright isFelix Leiter
Felix Leiter
Christoph Waltz isErnst Stavro Blofeld
Ernst Stavro Blofeld
Shpërndarë7

Tituj të Ngjashëm

The Adventures of Tintin (2011) me Titra Shqip
Die Abrafaxe – Unter schwarzer Flagge (2001) aka Abrafasi dhe Piratet e Karaibeve me Dublim Shqip
The Old Guard (2020) me Titra Shqip
Monte Carlo (2011) me Titra Shqip
Assassin’s Bullet (2012) me Titra Shqip
Anek (2022) me Titra Shqip
The President’s Man (2000) me Titra Shqip
Attraction (2017) me Titra Shqip
Shaft (2019) me Titra Shqip
Piranha 3DD (2012) me Titra Shqip
Ant-Man and the Wasp: Quantumania (2023) me Titra Shqip
The Mule (2018) me Titra Shqip
5 1 votë
Vlerësimi Filmit
Abonohu
Njoftoni për
guest

0 Komente
Reagimet në linjë
Shiko të gjitha komentet
0
Do të donim mendin tuaj, ju lutemi komentoni.x