Alice in Borderland (2020) me Titra Shqip

Alice in Borderland (2020) me Titra Shqip

Dec. 10, 2020
Vlerësimi juaj: 0
10 7 vota

Sezone dhe episode

2Sezoni 2 May. 21, 2024
10
1Sezoni 1 Dec. 10, 2020
10

Regjizori

Aktorët

Kento Yamazaki isRyōhei Arisu
Ryōhei Arisu
Tao Tsuchiya isYuzuha Usagi
Yuzuha Usagi
Yuki Morinaga isChouta Sagawa
Chouta Sagawa
Keita Machida isDaikichi Karube
Daikichi Karube
Ayame Misaki isSaori Shibuki
Saori Shibuki

Video trailer

Përshkrimi i Filmit

Seriali i aksionit të drejtpërdrejtë të Netflix është një përshtatje e një manga që transporton një entuziast të lojërave video në një botë që duket si kasti i një prej lojërave që ai pëlqen: një meta aventurë thriller që shton universin manga.

 

 

Alice in Borderland – Për çfarë bëhet fjalë?

Arisu është një entuziast i lojërave video, por është gjithashtu gjithnjë e më i pafytyrë dhe i pamotivuar sepse nuk ka punë. Kur befas ai e gjen veten në një Tokio ndryshe nga zakonisht dhe mbi të gjitha pa banorët e saj, ai kupton se ai ka përfunduar në një lojë vetë dhe se ai është i detyruar të marrë pjesë në ato që duket se janë lojëra, por në realitet janë teste të rrezikshme të mbijetesës. Ai duhet ta bëjë atë së bashku me miqtë e tij dhe Usagi, një grua misterioze që ka vendosur të “luajë” vetëm: dhe në udhëtimin e gjatë me të cilin duhet të përballet ajo gradualisht do të zbulojë misterin që qëndron pas kësaj bote dhe, ndoshta, pas ekzistencës së saj ..

Alice in Borderland (2020) me Titra Shqip
Alice in Borderland (2020) me Titra Shqip
Alice in Borderland (2020) me Titra Shqip
Titulli origjinal 今際の国のアリス
Vlerësimi TMDb 8.2 473 vota
Transmetuar në dt: Dec. 10, 2020
Përfunduar në dt: Dec. 10, 2020
Sezone 2
Episodet 8
Kohëzgjatja mesatare 48 minuta
Shpërndarë0

Tituj të Ngjashëm

Ginny & Georgia (2021) me Titra Shqip
Outer Range (2022) me Titra Shqip
The Billion Dollar Code (2021) me Titra Shqip
The Best Man: The Final Chapters (2022) me Titra Shqip
FUBAR (2023) me Titra Shqip
Anatomy of a Scandal (2022) me Titra Shqip
The Tailor (2023) me Titra Shqip
Sex Education (2019) me Titra Shqip
SMILF (2017) me Titra Shqip
Black Bird (2022) me Titra Shqip
The Chair (2021) me Titra Shqip
Catherine the Great (2019) me Titra Shqip
5 1 votë
Vlerësimi Filmit
Abonohu
Njoftoni për
guest

0 Komente
Reagimet në linjë
Shiko të gjitha komentet
0
Do të donim mendin tuaj, ju lutemi komentoni.x