Da Vinci’s Demons (2013) me Titra Shqip: Sezoni 1

Apr. 12, 2013
Vlerësimi juaj: 0
10 1 votë

Të gjithë e dinë se Leonardo da Vinci ishte një artist, skulptor dhe shpikës i jashtëzakonshëm, por kjo dramë emocionuese dhe përfshirëse kabllore pikturon një portret të burrit të përsosur të Rilindjes, i cili, në moshën njëzetvjeçare, ishte një burrë i pasionuar zonjash, shpatar rrëmbyes dhe intrigues. Seriali hapet me da Vinçin që merr një komision nga Medicis për të krijuar një spektakël Pashke në Firence. Më vonë, ai punësohet për të ndërtuar makina lufte; heton burimin e zotërimeve demonike në një manastir; takon një turk misterioz; ka një takim rrëqethës me Vlad Drakulën; dhe ndërton një kostum për transport nënujor.

Shpërndarë0

Leave a comment

Emri *
Add a display name
Email *
Your email address will not be published