Gomorrah (2014) me Titra Shqip: Sezoni 1

May. 06, 2014
Vlerësimi juaj: 0
10 1 votë

Gomorrah është historia e brendshme e organizatës së ashpër të krimit napolitan, Camorra, siç shihet përmes syve të Ciro, krahut të djathtë të bindur dhe të sigurt në vetvete të kumbarit të klanit, Pietro Savastano, besnikëria e të cilit testohet deri në kufijtë e saj.

Ciro e di më mirë se kushdo se çfarë do të thotë të jesh një anëtar besnik i klanit. Por kur Pietro vendos të sakrifikojë shumë prej tij vetëm për t’i bërë një deklaratë gjaku shefit rival të klanit Salvatore Conte, diçka vdes në Ciro – për një nga viktimat e shumta të gjakderdhjes është babai i tij birësues Attilio, ai vetë një besnik përherë, anëtar i klanit.

Shpërndarë0

Leave a comment

Emri *
Add a display name
Email *
Your email address will not be published