Çfarë problemi ka?

KUJDES!!

Provoni të gjithë serverat para se të bëni një raportim! Nese asnjë nga serverat nuk punon atëherë raportoni videon.

Ju lutemi vendosni adresen tuaj email për të marrë përgjigje
pasi të rregullohet problemi.

Zgjidh Serverin 1053 Shikime Raporto Problem

  • Shiko Trailerinyoutube.com
  • Server 1voe.sx
  • Server 2d000d.com
  • Server 3vidmoly.to
Army of Thieves (2021) me Titra Shqip

Army of Thieves (2021) me Titra Shqip

Para Vegasit, një bravandreqës u bë legjendë.Oct. 29, 2021Germany128 Min.Not Rated
Vlerësimi juaj: 0
10 1 votë

Përshkrimi i Filmit

Bankieri provincial Dieter pushtohet nga një aventurë kur një grua misterioze i ofron atij të bashkohet me një bandë kriminelësh të kërkuar nga Interpoli. Së bashku ata do të tentojnë të kryejnë një sërë grabitjesh legjendare dhe kufitare nëpër Evropë.

 

 

Kuriozitet

Cikli i Unazës

Bazuar në një histori nga Zack Snyder dhe Shay Hatten, Army of Thieves është radikale në mitologjinë norvegjeze dhe historinë e një farkëtari të rremë gjerman të quajtur Hans Wagner. I testuar pas humbjes së familjes së tij, Wagner krijon një seri kasafortash të pamundur për t’u çarë, secila e emërtuar sipas një prej dramave muzikore që përbëjnë tetralogjinë Unaza e Nibelungus të Richard Wagner: The Gold of the Rhine, The Valkyrie, Siegfried dhe Twilight. Kasaforta e fundit u pa për herë të parë në Army of the Dead.

 

 

Kolona zanore

Hans Zimmer, më i njohuri nga kompozitorët e shumtë të filmave të nominuar për Oscar me origjinë gjermane dhe fituesi i The Lion King, shkroi partiturën për Army of Thieves me kompozitorin Steve Mazzaro.

 

 

Xhirime në gjysmën e Evropës

Edhe pse u zhvillua në disa qytete evropiane (Berlin, St. Moritz, Pragë dhe Paris), Army of Thieves u filmua kryesisht në Pragë, kryeqyteti i Republikës Çeke, Marianske Lazne në Republikën Çeke dhe Quedlinburg në Gjermani.

 

 

Një hap përpara për Gjermaninë

“Për sa i përket biletave, industria gjermane e filmit vazhdon të fokusohet në komeditë romantike dhe argëtimin familjar,” tha producenti Dan Maag, themelues me regjisorin Matthias Schweighöfer i kompanisë së prodhimit Pantaleon Films. “Megjithatë, Army of Thieves qëndron si një përzierje e filmit aksion dhe grabitje me një nuancë elementesh të kulturës së zombi, gjë që e bën atë një produkt unik për prodhimin gjerman.”

 

 

Schweighöfer është gati të bëhet një yll botëror

Përpara se të luante në Army of the Dead në Hollywood, Schweighöfer ishte tashmë një yll i filmit gjerman, i njohur edhe si aktor dhe regjisor i komedive romantike. Me mbi 80 filma dhe televizione në meritë, aktori dyzet vjeçar është gati të bëhet i njohur në të gjithë botën. “Me kalimin e viteve, Matthias është specializuar në komedi romantike dhe luajti në tituj të suksesshëm përpara se të kthehej në zhanrin aksion dhe thriller për serialin You Are Wanted, prodhimi i parë origjinal i Amazon për Gjermaninë,” tha Maag. “Me Army of Thieves ai më në fund ka mundësinë të tregojë kreativitetin dhe shkathtësinë e tij. Qëllimi i tij ishte të drejtonte dhe prodhonte një projekt në anglisht për një audiencë ndërkombëtare: ai ia doli.”

Army of Thieves (2021) me Titra Shqip
Army of Thieves (2021) me Titra Shqip
Army of Thieves (2021) me Titra Shqip
Army of Thieves (2021) me Titra Shqip
Army of Thieves (2021) me Titra Shqip
Army of Thieves (2021) me Titra Shqip
Army of Thieves (2021) me Titra Shqip
Army of Thieves (2021) me Titra Shqip
Army of Thieves (2021) me Titra Shqip
Army of Thieves (2021) me Titra Shqip
Titulli origjinal Army of Thieves
Vlerësimi IMDb 6.8 192 vota
Vlerësimi TMDb 6.9 8 vota

Regjizori

Aktorët

Stuart Martin isBrad Cage
Brad Cage
Christian Steyer isHans Wagner
Hans Wagner
Dan Bradford isBig Tough Guy
Big Tough Guy
Tonya Graves isBasement McGee
Basement McGee
Shpërndarë0

Tituj të Ngjashëm

Universal Soldier (1992) me Titra Shqip
Elysium (2013) me Titra Shqip
Bloodsport: The Dark Kumite 1999
Love, Simon (2018) me Titra Shqip
Spy Kids 3-D: Game Over (2003) me Dublim Shqip
Ghost 1990 me Titra Shqip
Psycho (1998) me Titra Shqip
Fantastic Four (2005) me Titra Shqip
Die Hard 3: With a Vengeance (1995) me Titra Shqip
Lila & Eve (2015) me Titra Shqip
The X-Treme Riders (2023) me Titra Shqip
Medieval (2022) me Titra Shqip
0 0 vota
Vlerësimi Filmit
Abonohu
Njoftoni për
guest

0 Komente
Reagimet në linjë
Shiko të gjitha komentet
0
Do të donim mendin tuaj, ju lutemi komentoni.x