Çfarë problemi ka?

KUJDES!!

Provoni të gjithë serverat para se të bëni një raportim! Nese asnjë nga serverat nuk punon atëherë raportoni videon.

Ju lutemi vendosni adresen tuaj email për të marrë përgjigje
pasi të rregullohet problemi.

Zgjidh Serverin 5715 Shikime Raporto Problem

  • Shiko Trailerinyoutube.com
  • Server 1voe.sx
  • Server 2ds2com
Inception (2010) me Titra Shqip

Inception (2010) me Titra Shqip

Mendja juaj është skena e krimit.Jul. 15, 2010United Kingdom148 Min.PG-13
Vlerësimi juaj: 4
8.8 5 vota

Përshkrimi i Filmit

Dom Kobb (Leonardo Di Caprio) është deri tani hajduti më i mirë në fushën e tij. Megjithatë, ne po flasim për një lloj vjedhjeje shumë të veçantë: artin e rrezikshëm dhe të vështirë të nxjerrjes së sekreteve përkatëse nga pavetëdija gjatë fazës së ëndrrës, momenti kur mendja ul të gjitha mbrojtjet e saj dhe bëhet e pambrojtur. Kjo aftësi e ka bërë atë një figurë të shquar në botën e spiunazhit industrial, por çmimi që duhej të paguante për famën e tij ishte se u dënua me një arratisje të përjetshme. Prandaj, atij i hiqet mundësia për të dashuruar dhe për t’u dashuruar, derisa t’i ofrohet mundësia e shëlbimit dhe ikjes nga rrethi vicioz. Megjithatë, këtë herë, Cobb dhe ekipi i tij i specialistëve do të duhet të kryejnë një përmbysje totale dhe në vend që të vjedhin informacionin, do të duhet të jenë në gjendje ta krijojnë atë: në vend që thjesht të vjedhin një ide, do t’u duhet ta lindin atë, ta gjenerojnë atë. nga e para. Përsosmëria, e aplikuar për krimin.

 

 

Kuriozitet:

Drafti i parë i skenarit Inception daton në vitin 2002, kur, pas përfundimit të Insomnia, Nolan i prezantoi Warner Bros një trajtim prej 80 faqesh në një film horror bazuar në ëndrrat e kthjellta. Pas mbylljes së The Dark Knight, në vitin 2008, Nolan ia riprezantoi Warner-it, me shumë modifikime, të cilët vendosën ta blejnë.

 

Xhirimet u zhvilluan në gjashtë shtete dhe filluan në Tokio në qershor 2009 dhe përfunduan në Kanada në nëntor të të njëjtit vit.

 

Inception ishte një sukses i madh tregtar dhe arriti në 800 milion dollarë në mbarë botën: buxheti zyrtar ishte 180 milion dollarë.

 

Përveç katër Oskarëve të fituar – të gjitha të ashtuquajturat çmime “teknike” – Inception mori katër nominime të tjera: Oscar për filmin më të mirë, Oscar për skenarin më të mirë origjinal, atë për kolonën zanore më të mirë origjinale dhe atë për skenografine me e mire..

 

Kolona zanore mban firmën e Hans Zimmer – tashmë fitues i çmimit Academy Award për muzikën e The Lion King – i cili filloi karrierën e tij duke luajtur tastierë me grupin Buggles, i cili u bë i famshëm për hitin e vitit 1979 Video Kills The Radio Stars. Zimmer kishte bashkëpunuar më parë me Nolan duke shkruar muzikën për The Dark Knight. Në vitin 2014 ai më pas nënshkroi ato të Interstellar.

Inception (2010) me Titra Shqip
Inception (2010) me Titra Shqip
Inception (2010) me Titra Shqip
Inception (2010) me Titra Shqip
Inception (2010) me Titra Shqip
Inception (2010) me Titra Shqip
Inception (2010) me Titra Shqip
Inception (2010) me Titra Shqip
Inception (2010) me Titra Shqip
Inception (2010) me Titra Shqip
Titulli origjinal Inception
Vlerësimi IMDb 8.8 2,301,944 vota
Vlerësimi TMDb 8.357 32,033 vota

Regjizori

Aktorët

Shpërndarë0

Tituj të Ngjashëm

Rumble Through the Dark (2023) me Titra Shqip
The Brothers Bloom (2008) me Titra Shqip
Voyagers 2021
The Calm Beyond (2020) me Titra Shqip
Fallen (1998) me Titra Shqip
Swan Song (2021) me Titra Shqip
The Old Way (2023) me Titra Shqip
Star Wars: The Rise of Skywalker (2019) me Titra Shqip
Johnny English (2003) me Titra Shqip
Believer (2018) me Titra Shqip
Jericho Ridge (2023) me Titra Shqip
Machine Gun Preacher (2011) me Titra Shqip
0 0 vota
Vlerësimi Filmit
Abonohu
Njoftoni për
guest

0 Komente
Reagimet në linjë
Shiko të gjitha komentet
0
Do të donim mendin tuaj, ju lutemi komentoni.x