Çfarë problemi ka?

KUJDES!!

Provoni të gjithë serverat para se të bëni një raportim! Nese asnjë nga serverat nuk punon atëherë raportoni videon.

Ju lutemi vendosni adresen tuaj email për të marrë përgjigje
pasi të rregullohet problemi.

Zgjidh Serverin 218 Shikime Raporto Problem

  • Shiko Trailerinyoutube.com
  • Server 1d000d.com
Fantastic Four (2015) me Titra Shqip

Fantastic Four (2015) me Titra Shqip

Ndryshimi po vjen.Aug. 05, 2015United States100 Min.PG-13
Vlerësimi juaj: 0
10 1 votë

Përshkrimi i Filmit

Katër të rinj të huaj e gjejnë veten të teleportuar në një univers alternativ dhe të rrezikshëm që trondit formën e tyre fizike. Me jetën e gjithsecilit të kthyer në mënyrë të pakthyeshme, ekipi duhet të mësojë të shfrytëzojë aftësitë e tyre të sapofituara dhe të punojë së bashku për të shpëtuar Tokën nga një ish-mik i kthyer në armik.

 

Disa fjalë rreth filmit:

Drejtuar nga Josh Tank dhe shkruar nga regjisori me Jeremy Slater dhe Simon Kinberg, Fantastic 4 është një riinterpretim bashkëkohor i komikut Marvel me të njëjtin emër, nënshkruar nga Stan Lee dhe Jack Kirby (botuar për herë të parë në nëntor 1961, komiku lindi nga dëshira e Lee dhe Kirby për të alotanizuar frikën e gjeneruar nga një sulm i mundshëm atomik gjatë Luftës së Ftohtë dhe nga rrezatimi i aftë të krijojë dëme të konsiderueshme gjenetike te njerëzit). Historia përqendrohet në katër të rinj të huaj të New York-ut të cilët teleportohen në një univers alternativ dhe të rrezikshëm që ndryshon në mënyrë dramatike formën e tyre fizike. Me jetën e tyre të shkatërruar në mënyrë të pashmangshme, të katërt duhet të mësojnë të shfrytëzojnë aftësitë e tyre të reja dhe të punojnë së bashku për të shpëtuar Tokën nga një mik i dikurshëm që është bërë armiku i tyre më i keq. Duke rrëfyer jetën e të katërve para se të bëhen një ekip, Fantastic 4 tregon se si këta të rinj idealistë dhe aventurierë bëjnë një hap vendimtar në të panjohurën dhe e gjejnë veten, me aftësi të reja tronditëse për të menaxhuar, të ngarkuar me një detyrë shumë më të madhe.

 

Nën drejtimin e fotografisë nga Matthew Jensen, dizajni i prodhimit nga Chris Seagers dhe Molly Hughes, kostumet nga George L. Little dhe muzika nga Marco Beltrami dhe Philip Glass, Fantastic 4 fillon kur Reed Richards, nga një moshë e hershme gjeni i shpikjeve , zhvilloi një pajisje të aftë për të teleportuar lëndë nga një vend në tjetrin. Katër vjet më vonë, shpikja e tij tërheq vëmendjen e Dr. Franklin Storm, drejtorit të Institutit Baxter, një shkollë e ndjekur nga studentë me aftësi të shkëlqyera. Duke lëvizur në Nju Jork për të marrë pjesë në programin e Baxter, Reed një natë vendos të provojë pajisjen e tij mbi njerëzit, duke regjistruar mikun më të mirë të fëmijërisë Ben Grimm, djalin e Dr. Storm Johnny dhe studentin tjetër Victor von Doom. Ideja është të udhëtojmë në një dimension tjetër në një lloj Toke të lashtë, një planet i pasur me ringjallje energjike natyrore që u japin potencial të pakufizuar atyre që i kontrollojnë ato. Për fat të keq, eksperimenti nuk shkon siç ishte planifikuar dhe një shpërthim plagos seriozisht Reed, Johnny dhe Ben, por edhe Sue, vajza e birësuar e Dr. Storm e cila mbetet në laborator, ndërsa Viktori humbi gjurmët.

 

Pas incidentit, qeveria vendos të transportojë katër të plagosurit në një strukturë tepër sekrete më të njohur si Zona 57, ku do të strehohen, studiohen dhe analizohen gjatë tre viteve. Që në fillim, të rinjtë shfaqin kushte unike fizike që u japin atyre fuqi të pabesueshme: Reed mund të shtrijë trupin e tij si të dojë, Jhonny mund të ndizet si një zjarr, Sue mund të bëhet e padukshëme dhe të krijojë fusha të fuqishme të forcës dhe Ben mund të transformohet në një krijesë prej shkëmbi të gjallë. Ndërsa Uashingtoni pyet veten se si të shfrytëzojnë fuqitë e tyre, të katër duhet të merren vesh me ta para se të zbulojnë se do të jenë të destinuar të shpëtojnë Tokën.

Fantastic Four (2015) me Titra Shqip
Fantastic Four (2015) me Titra Shqip
Fantastic Four (2015) me Titra Shqip
Fantastic Four (2015) me Titra Shqip
Fantastic Four (2015) me Titra Shqip
Fantastic Four (2015) me Titra Shqip
Fantastic Four (2015) me Titra Shqip
Titulli origjinal Fantastic Four
Vlerësimi IMDb 4.2 155,693 vota
Vlerësimi TMDb 4.4 4,780 vota

Regjizori

Simon Kinberg
Regjizori

Aktorët

Miles Teller isReed Richards / Mr. Fantastic
Reed Richards / Mr. Fantastic
Michael B. Jordan isJohnny Storm / The Human Torch
Johnny Storm / The Human Torch
Kate Mara isSue Storm / Invisible Woman
Sue Storm / Invisible Woman
Jamie Bell isBen Grimm / The Thing
Ben Grimm / The Thing
Toby Kebbell isVictor Domashev / Doctor Doom
Victor Domashev / Doctor Doom
Reg E. Cathey isDr. Franklin Storm
Dr. Franklin Storm
Tim Blake Nelson isHarvey Elder
Harvey Elder
Joshua Montes isQuarterback Speech School Kid
Quarterback Speech School Kid
Owen Judge isYoung Reed
Young Reed
Shpërndarë0

Tituj të Ngjashëm

Red Planet (2000) me Titra Shqip
Hotel Artemis (2018) me Titra Shqip
Monstrum (2018) me Titra Shqip
Mission: Impossible II (2000) me Titra Shqip
Violent Night (2022) me Titra Shqip
Son of a Gun (2014) me Titra Shqip
Pursuit (2022) me Titra Shqip
Even Mice Belong in Heaven (2021) me Dublim Shqip
R.I.P.D. 2: Rise of the Damned (2022) me Titra Shqip
Maleficent: Mistress of Evil (2019) me Titra Shqip
Hitman’s Wife’s Bodyguard (2021) me Titra Shqip
Attack of the Meth Gator (2023) me Titra Shqip
0 0 vota
Vlerësimi Filmit
Abonohu
Njoftoni për
guest

0 Komente
Reagimet në linjë
Shiko të gjitha komentet
0
Do të donim mendin tuaj, ju lutemi komentoni.x