House of the Dragon (2022) me Titra Shqip

House of the Dragon (2022) me Titra Shqip

Aug. 21, 2022
Vlerësimi juaj: 0
9.6 72 vota

Sezone dhe episode

1Sezoni 1 Aug. 21, 2022
10

Regjizori

Aktorët

Paddy Considine isViserys Targaryen
Viserys Targaryen
Matt Smith isDaemon Targaryen
Daemon Targaryen
Olivia Cooke isAlicent Hightower
Alicent Hightower
Emma D'Arcy isRhaenyra Targaryen
Rhaenyra Targaryen
Rhys Ifans isOtto Hightower
Otto Hightower

Video trailer

Përshkrimi i Filmit

Seriali prequel e gjen dinastinë Targaryen në kulmin absolut të fuqisë së saj, me më shumë se 15 dragonj nën zgjedhën e tyre. Shumica e perandorive – reale dhe të imagjinuara – shkërmoqen nga lartësi të tilla. Në rastin e Targaryenëve, rënia e tyre e ngadaltë fillon pothuajse 193 vjet përpara ngjarjeve të Game of Thrones, kur Mbreti Viserys Targaryen thyen traditën e një shekulli duke e emëruar vajzën e tij Rhaenyra trashëgimtare të Fronit të Hekurt. Por kur Viserys më vonë i lind një djalë, gjykata tronditet kur Rhaenyra ruan statusin e saj si trashëgimtare e tij dhe farat e ndarjes mbjellin fërkime në të gjithë mbretërinë.

House of the Dragon (2022) me Titra Shqip
House of the Dragon (2022) me Titra Shqip
House of the Dragon (2022) me Titra Shqip
House of the Dragon (2022) me Titra Shqip
House of the Dragon (2022) me Titra Shqip
House of the Dragon (2022) me Titra Shqip
House of the Dragon (2022) me Titra Shqip
House of the Dragon (2022) me Titra Shqip
House of the Dragon (2022) me Titra Shqip
House of the Dragon (2022) me Titra Shqip
Titulli origjinal House of the Dragon
Vlerësimi TMDb 7.6 18 vota
Transmetuar në dt: Aug. 21, 2022
Sezone 1
Episodet 10
Kohëzgjatja mesatare 60 minuta
Shpërndarë23

Tituj të Ngjashëm

Maniac (2018) me Titra Shqip
Untameable (2023) me Titra Shqip
The I-Land (2019) me Titra Shqip
Willow (2022) me Titra Shqip
Messiah (2020) me Titra Shqip
I Am Not Okay with This 2020
Dexter (2006) me Titra Shqip
Perfect Marriage Revenge (2023) me Titra Shqip
DMZ (2022) me Titra Shqip
Homeland (2011) me Titra Shqip
Yakamoz S-245 (2022) me Titra Shqip
Weeds (2005) me Titra Shqip
3 2 vota
Vlerësimi Filmit
Abonohu
Njoftoni për
guest

0 Komente
Reagimet në linjë
Shiko të gjitha komentet
0
Do të donim mendin tuaj, ju lutemi komentoni.x