Çfarë problemi ka?

KUJDES!!

Provoni të gjithë serverat para se të bëni një raportim! Nese asnjë nga serverat nuk punon atëherë raportoni videon.

Ju lutemi vendosni adresen tuaj email për të marrë përgjigje
pasi të rregullohet problemi.

Zgjidh Serverin 443 Shikime Raporto Problem

  • Shiko Trailerinyoutube.com
  • Server 1voe.sx
  • Server 2d000d.com
  • Server 3vidmoly.to
Rogue One: A Star Wars Story (2016) me Titra Shqip

Rogue One: A Star Wars Story (2016) me Titra Shqip

Një rebelim i ndërtuar mbi shpresëDec. 14, 2016United States133 Min.PG-13
Vlerësimi juaj: 0
10 1 votë

Përshkrimi i Filmit

Një grup i luftëtarëve rebelë niset në një përpjekje të dëshpëruar për të vjedhur planet e Yllit të Vdekjes dhe në këtë mënyrë ta parandalojë atë që të fitojë terren dhe fuqi.

 

Rogue One: A Star Wars Story 2016 me Titra Shqip – për çfarë flet?

Drejtuar nga Gareth Edwards dhe skenar nga Chris Weitz dhe Tony Gilroy, Rogue One është filmi i parë në një seri të re kinematografike të vendosur në universin e Star Wars me karaktere të rinj në betejën e tij me histori të pa publikuara. Në veçanti, ai tregon peripecitë e një grupi heronjsh që në një periudhë konflikti fillojnë një mision për të vjedhur planet e armës më të fuqishme të shkatërrimit në masë të ideuar ndonjëherë nga Perandoria, Ylli i Vdekjes. Kjo ngjarje, thelbësore për historinë e Luftërave të Yjeve, do të shtyjë njerëzit e zakonshëm të bashkohen për të arritur bëma të jashtëzakonshme, duke u bërë pjesë e diçkaje më të madhe.

Me drejtimin e fotografisë nga Greig Fraser, skenografinë nga Doug Chiang dhe Neil Lamont, kostumet nga Dabe Crossman dhe Glyn Dillon, dhe muzikën nga Michael Giacchino, Rogue One eksploron galaktikën e Star Wars dhe eksperimente me stile dhe teknika të ndryshme narrative. Krahasuar me saga origjinale. Producenti George Lucas dëshironte lindjen e një spin-offi. Kur Kathleen Kennedy, presidente e Lucasfilm, u takua me Lucas për të diskutuar planet për vazhdimin e sagës së Luftërave të Yjeve me episodet VII, VIII dhe IX, regjisori propozoi një ide tjetër, siç konfirmohet nga fjalët e gruas: “George donte që saga të vazhdonte, por sipas tij do të kishte qenë interesante të tregoheshin histori të tjera të vendosura në këtë univers dhe të bënim filma që ishin shkëputur nga historia e Luke Skywalker.

 

 

Kuriozitet

Neal Scanlan, i cili fitoi një BAFTA dhe u nominua për një Oskar për punën e tij në Star Wars: The Force Awakens 2015 me Titra Shqip, projektoi dhe ndërtoi krijesat aliene të Rogue One. Gareth Edwards dëshironte që krijesat të dukeshin spontane dhe natyrore, dhe për këtë arsye ai i lejoi Scanlan dhe ekipin e tij liri të plotë krijuese, duke i lejuar ata të dilnin me karaktere inovative. Për më tepër, krijesat në skenë morën të njëjtin trajtim si aktorët e jetës reale: në shumë raste, Scanlan u kërkoi artistëve dhe parukierëve që të shtonin pluhur, pluhur dhe djersë krijesave, sikur të ishin anëtarë normalë të kastit.

Prodhuesi ekzekutiv John Knoll, një nga ekspertët më të mëdhenj të efekteve vizuale në botë, ka arritur të fusë teknologji të reja në procesin e prodhimit Rogue One. Knoll shpiku një sistem të ri që e lejoi Edwards të shihte efektet dixhitale të filmit në kohë reale gjatë xhirimeve. Ndërsa aktorët luanin skenat e tyre, Edwards kishte një ekran në të cilin mund të vëzhgonte vendosjen dixhitale që po ndërtohej rreth tyre.

Knoll gjithashtu prezantoi një risi të rëndësishme në xhirimin e skenave të betejës të parë nga brenda anijeve. Në të kaluarën, anija ishte vendosur në një gimbal për të simuluar lëvizjen, dhe ekranet jeshile (ose blu) ishin instaluar në pjesën e jashtme të anijes. Për Rogue One, Knoll dhe ekipi i tij ndërtuan një ekran gjigand mbështjellës LED me një diametër prej 15 metrash dhe një brez qendror të lartë 6 metra, në të cilin u parashikuan imazhe të betejave të yjeve. Duke vepruar kështu, Knoll dhe ekipi i tij mund të shtonin rrezet lazer që kalonin anijen dhe detaje të tjera të tilla, duke i dhënë një pamje shumë realiste skenave.

Xhirimet e Rogue One u zhvilluan kryesisht në Pinewood Studios, por Edwards ndërtoi gjithashtu grupe brenda vendndodhjeve në Angli, Islandë, Jordani dhe Maldive. Setet e ndërtuara përfshinin bazën rebele të Yavin 4, një skenografi në shkallë të gjerë 106 metra të gjatë dhe 60 të gjerë, dhe një Yll të Vdekjes 17 metra të gjerë dhe 6 të lartë, të cilin dizajnerët e prodhimit rikrijuan me përpikmëri bazuar në disa fotografi arkivore nga seti i Luftërave të Yjeve.

Rogue One: A Star Wars Story (2016) me Titra Shqip
Rogue One: A Star Wars Story (2016) me Titra Shqip
Rogue One: A Star Wars Story (2016) me Titra Shqip
Rogue One: A Star Wars Story (2016) me Titra Shqip
Rogue One: A Star Wars Story (2016) me Titra Shqip
Rogue One: A Star Wars Story (2016) me Titra Shqip
Rogue One: A Star Wars Story (2016) me Titra Shqip
Rogue One: A Star Wars Story (2016) me Titra Shqip
Rogue One: A Star Wars Story (2016) me Titra Shqip
Rogue One: A Star Wars Story (2016) me Titra Shqip
Titulli origjinal Rogue One: A Star Wars Story
Vlerësimi IMDb 7.8 569,103 vota
Vlerësimi TMDb 7.5 12,140 vota

Regjizori

Aktorët

Diego Luna isCaptain Cassian Andor
Captain Cassian Andor
Donnie Yen isChirrut Imwe
Chirrut Imwe
Jiang Wen isBaze Malbus
Baze Malbus
Ben Mendelsohn isDirector Orson Krennic
Director Orson Krennic
Guy Henry isGrand Moff Tarkin
Grand Moff Tarkin
Forest Whitaker isSaw Gerrera
Saw Gerrera
Riz Ahmed isBodhi Rook
Bodhi Rook
Mads Mikkelsen isGalen Erso
Galen Erso
Shpërndarë0

Tituj të Ngjashëm

Twister (1996) me Titra Shqip
Logan Lucky (2017) me Titra Shqip
Imani (2023) me Titra Shqip
Species III 2004
Moonfall (2022) me Titra Shqip
Isolation (2005) me Titra Shqip
The Prince of Egypt (1998) me Titra Shqip
A Man Apart (2003) me Titra Shqip
The White Storm (2013) me Titra Shqip
The Great War of Archimedes (2019) me Titra Shqip
Rush Hour 2 (2001) me Titra Shqip
The First Purge (2018) me Titra Shqip

Leave a comment

Emri *
Add a display name
Email *
Your email address will not be published