Çfarë problemi ka?

KUJDES!!

Provoni të gjithë serverat para se të bëni një raportim! Nese asnjë nga serverat nuk punon atëherë raportoni videon.

Ju lutemi vendosni adresen tuaj email për të marrë përgjigje
pasi të rregullohet problemi.

Zgjidh Serverin 928 Shikime Raporto Problem

  • Shiko Trailerinyoutube.com
  • Server 1voe.sx
  • Server 2ds2com
The Mortal Instruments: City of Bones (2013) me Titra Shqip

The Mortal Instruments: City of Bones (2013) me Titra Shqip

Ju jeni zgjedhurAug. 21, 2013United States130 Min.PG-13
Vlerësimi juaj: 0
10 1 votë

Përshkrimi i Filmit

Adoleshentja Clary (Lily Collins) zbulon se ajo i përket një grupi të gjuetarëve të hijeve, engjëjve luftëtarë të cilët kanë luftuar në fshehtësi për shekuj për të shpëtuar botën nga forcat e së keqes. Pas zhdukjes misterioze të nënës së saj, Lily ndiqet nga një grup gjuetarësh që i tregojnë asaj anën tjetër të Nju Jorkut, një botë të errët nëntokësore ku demonët, magjistarët, ujqërit, vampirët dhe krijesat e tjera të tmerrshme lëvizin përreth.

 

 

DISA FJALË MË SHUMË

SHADOWHUNTERS: CITY OF BONES: PAPRSHTATJA E SAGË FANTAZI NGA CASSANDRA CLARE

Bazuar në romanin fantazi me të njëjtin emër botuar nga Cassandra Clare në 2007 (kapitulli i parë i një sage letrare me 22 milion kopje të shitura në 36 vende të ndryshme), Shadowhunters – City of Bones tregon për formimin në New York të Klarissës së re “Clary” Fray, një vajzë me një pamje normale, jeta aspak perfekte e së cilës merr një kthesë të papritur kur, pas zhdukjes së nënës së saj pas një grindje të furishme, ajo zbulon ekzistencën e botës së Hijeve, një univers i errët i populluar nga demonët , magjistarët, vampirët dhe ujqërit. Për të gjetur një Kupë antike, mbajtëse e çelësit për të ardhmen e nënës së saj, Clary bashkon forcat me ato të “Shantowhunters” të rinj – gjysmë engjëj, Shadowhunters gjysmë-njerëzore – Jace, Isabelle dhe Alec, duke zbuluar se zotëronin dhurata të papritura dhe guxim të frikshëm.
Bashkëprodhuar nga Gjermania dhe Kanadaja dhe xhiruar me një Panavision Scope 35mm, Shadowhunters – City of Bones drejtohet nga Harald Zwart (regjisori i xhirimit të Karate Kid) bazuar në një skenar nga Jessica Postigo dhe, përtej fantazisë aspektet e historisë., mbështetet në hijeshinë e një premise tërheqëse kinematografike: kërkimi i identitetit të vet dhe pranimi nga një grua e re.

 

 

BOTA E HIJEVE DHE GJUETARËT E HIJEVE

Clary, protagonistja e The Mortal Instruments: City of Bones, jeton në New York por bota që ajo njeh është shumë e ndryshme nga ajo që e rrethon në të vërtetë. Në një luftë të vazhdueshme midis forcave të së mirës dhe së keqes, Clary zbulon ekzistencën e botës së Hijeve, një univers i përzier me atë njerëzor, mban mistere shekullore të lidhura me përpjekjen e Hijeve për të marrë Tokën, bërë # #dhjetë shekuj më herët #. Për të parandaluar që e keqja të shkatërronte njerëzimin atëherë, engjëlli Raziel përzieu gjakun e tij me atë të një njeriu duke e mbyllur atë në një enë kristali: nga ai moment, kushdo që pi nga ajo kupë bëhet pjesë e racës hibride të gjigantëve Nefilim, më mirë të njohur si gjuetarë të hijeve, gjysmë-njerëz dhe gjysmë-engjëj në gjendje të mbrojnë Tokën nga demonët me fuqitë dhe aftësitë e tyre “hyjnore” (të bëra të dukshme nga runët që shfaqen në trupat e tyre) por të shënuar nga të gjitha dobësitë njerëzore. Bota e Hijeve, e populluar nga demonë inferiorë dhe demonë superiorë të pamundur për t’u vrarë dhe të aftë për të marrë formën njerëzore, karakterizohet gjithashtu nga prania e disa krijesave të mbinatyrshme të njohura si Downworlders – magjistarët, zanat, vampirët dhe ujqërit secili me aftësitë e tyre – të cilët mbështesin (vullnetarisht ose nën marrëveshje të vështirë) dhe mbrojnë gjuetarët e hijeve.

 

Për më tepër, për mbijetesën e tyre, Shadowhunters kanë nevojë për tre elemente magjike të quajtura “mjete vdekjeprurëse”: Kupa vdekjeprurëse (është kupë e përdorur nga Raziel, e ruajtur nga Konklava që vëzhgon njerëzit e Shadowhunters dhe ka humbur vite para se Clary të zbulonte identitetin e saj), Shpata vdekjeprurëse (përdoret në beteja ose kohë paqeje për të detyruar gjuetarët e hijes të thonë të vërtetën) dhe Pasqyra vdekjeprurëse (e humbur në antikitet).

The Mortal Instruments: City of Bones (2013) me Titra Shqip
The Mortal Instruments: City of Bones (2013) me Titra Shqip
The Mortal Instruments: City of Bones (2013) me Titra Shqip
The Mortal Instruments: City of Bones (2013) me Titra Shqip
The Mortal Instruments: City of Bones (2013) me Titra Shqip
The Mortal Instruments: City of Bones (2013) me Titra Shqip
The Mortal Instruments: City of Bones (2013) me Titra Shqip
The Mortal Instruments: City of Bones (2013) me Titra Shqip
The Mortal Instruments: City of Bones (2013) me Titra Shqip
The Mortal Instruments: City of Bones (2013) me Titra Shqip
Titulli origjinal The Mortal Instruments: City of Bones
Vlerësimi IMDb 5.9 128,994 vota
Vlerësimi TMDb 6.4 3,804 vota

Regjizori

Harald Zwart
Regjizori

Aktorët

Lily Collins isClary Fray
Clary Fray
Kevin Zegers isAlec Lightwood
Alec Lightwood
Jemima West isIsabelle Lightwood
Isabelle Lightwood
Lena Headey isJocelyn Fray
Jocelyn Fray
Kevin Durand isPangborn
Pangborn
Jared Harris isHodge Starkweather
Hodge Starkweather
Robert Sheehan isSimon Lewis
Simon Lewis
Shpërndarë1

Tituj të Ngjashëm

HiGH&LOW The Movie 3: Final Mission (2017) me Titra Shqip
Thor: Love and Thunder (2022) me Titra Shqip
Evan Almighty (2007) me Titra Shqip
Ghostland (2018) me Titra Shqip
Drift GTR (2008) me Titra Shqip
High Plains Drifter (1973) me Titra Shqip
Odd Thomas (2013) me Titra Shqip
London Has Fallen (2016) me Titra Shqip
Red (2021) me Titra Shqip
Resident Evil: Death Island (2023) me Titra Shqip
The Thirteenth Floor (1999) me Titra Shqip
Riddick (2013) me Titra Shqip

Leave a comment

Emri *
Add a display name
Email *
Your email address will not be published