Çfarë problemi ka?

KUJDES!!

Provoni të gjithë serverat para se të bëni një raportim! Nese asnjë nga serverat nuk punon atëherë raportoni videon.

Ju lutemi vendosni adresen tuaj email për të marrë përgjigje
pasi të rregullohet problemi.

Zgjidh Serverin 1398 Shikime Raporto Problem

  • Shiko Trailerinyoutube.com
  • Server 1dood.la
Venom (2018) me Titra Shqip

Venom (2018) me Titra Shqip

Bota ka mjaft Superheronj.Sep. 28, 2018China112 Min.PG-13
Vlerësimi juaj: 0
10 2 vota

Përshkrimi i Filmit

Si gazetar, Eddie Brock luftoi një betejë kundër gjeniut Carlton Drake, themeluesit të Fondacionit Jetë, por për këtë arsye përfundoi duke shkatërruar karrierën dhe marrëdhënien e tij me të dashurën Anne Weying. Pasi hetoi një nga eksperimentet e Drake, Eddie sheh që trupi i tij u bë shtëpia perfekte për simbiozin e huaj Venom, i cili i jep atij superfuqi të reja të pabesueshme dhe aftësinë për të bërë çfarë të dojë. Enigmatik, i paparashikueshëm, kompleks dhe i nxitur nga zemërimi, Venom e çon Eddie të ballafaqohet me aftësitë e tij aq të rrezikshme sa edhe komplekse. Por së shpejti do të jetë e vështirë të kuptohet se ku mbaron Eddie dhe ku fillon Venom.

 

Disa fjalë me shumë rreth filmit:

Drejtuar nga Ruben Fleischer dhe shkruar nga Scott Rosenberg, Jeff Pinkner, Kelly Marcel dhe Will Beall, Venom tregon historinë e Eddie Brock, një gazetar që sheh ekzistencën e tij të trazuar nga prania në trupin e tij i një alieni simbioit. Pavarësisht super fuqive të fituara, Eddie do të duhet të heqë dorë nga alter egoja e tij Venom para se të jetë tepër vonë për jetën e tij.

 

Me drejtimin e fotografisë nga Matthew Libatique, setet nga Oliver Scholl, kostumet nga Kelli Jones dhe muzikën nga Ludwig Göransson, Venom 2018 sjell në skenë një nga personazhet më të njohur në historinë e Marvel, bazuar në një supozim mjaft universal: ne të gjithë kemi brenda nesh një zemërim të ndrydhur që, nëse aktivizohet nga dikush ose diçka, mund të dalë duke na bërë të lirë.

Për Eddie Brock, një reporter i ri, kjo diçka vjen nga një planet tjetër dhe zvarritet në qelizat e trupit të tij. Është Venom, një lloj alieni parazitar me një natyrë të rrezikshme, të frikshme, të paparashikueshme, komike dhe të dhunshme, i cili manifestohet duke e shndërruar atë në një përbindësh me sy të bardhë, një gojë plot dhëmbë të mprehtë dhe një gjuhë të gjatë e të përdredhur. Në zemër të Venomit, pra, nuk ka një anti-hero të vetëm, por dy në një trup të vetëm: Eddie, një gazetar i fiksuar i cili, në emër të egos së tij, dëshiron të denoncojë të fuqishmit dhe të korruptuarit dhe Venomin, simbioiti e tmerrshëm alien që gjen mikpritje në trupin e reporterit.

Së bashku, të dy bëhen të aftë për gjithçka dhe, me një alien të ushqyer nga zemërimi, ata do të ndikojnë në njëri-tjetrin për të mirë ose për të keq.

Producenti Matt Tolmach theksoi: “Eddie Brock është si shumë prej nesh. Për të patur sukses, ai mori shkurtore që e nxorën nga rruga e tij. Me një personalitet të fortë, Eddie është i zjarrtë, por, në mënyrë paradoksale, është i destinuar të bëhet më i mirë pasi të takojë Venom dhe duke treguar anën e tij më të keqe. Në fund të fundit, Eddie ndikon në anën e mirë të Venom dhe Venom shndërrohet në ndërgjegjen e Eddie. Kështu që duhet një djalë i mirë dhe një djalë i keq për të ndikuar te njëri-tjetri dhe për të shpëtuar të gjithë të tjerët “.

 

Kuriozitet pë Simbioitët

Por çfarë është në këtë rast një simbiot? Këto janë forma jashtëzakonisht inteligjente të jetës, të cilat mund të përballojnë temperatura të ndryshme dhe që përshtaten plotësisht me trupat që i presin ato. Për të marrë kontrollin e një trupi, simbionet shfrytëzojnë lëkurën, hyjnë përmes membranës dhe arrijnë në sistemin nervor qendror, nga ku arrijnë në mbaresat nervore të viktimës. Kur banon në një qenie njerëzore, simbioti ushqehet me të nga brenda: për të mbijetuar, njeriu duhet të heqë qafe strehuesin përpara se t’i nënshtrohet asaj.

 

Në Venom, simbionet kanë planin e tyre: duke e lënë veten të kapen, ata kanë mundësinë të kthehen në Tokë, të eksplorojnë planetin dhe të kuptojnë nëse një emigrim masiv është i mundur për të përjetësuar speciet. Ekzistojnë gjithashtu katër simbione: simbioti i zi Venom, blu, i verdhë dhe argjend i quajtur Riot, i cili merr kontrollin e trupit të Carlton Drake.

Venom (2018) me Titra Shqip
Venom (2018) me Titra Shqip
Venom (2018) me Titra Shqip
Venom (2018) me Titra Shqip
Venom (2018) me Titra Shqip
Venom (2018) me Titra Shqip
Venom (2018) me Titra Shqip
Venom (2018) me Titra Shqip
Venom (2018) me Titra Shqip
Venom (2018) me Titra Shqip
Titulli origjinal Venom
Vlerësimi IMDb 6.7 381,670 vota
Vlerësimi TMDb 6.8 10,878 vota

Regjizori

Aktorët

Tom Hardy isEddie Brock / Venom
Eddie Brock / Venom
Riz Ahmed isCarlton Drake / Riot
Carlton Drake / Riot
Scott Haze isSecurity Chief Roland Treece
Security Chief Roland Treece
Reid Scott isDr. Dan Lewis
Dr. Dan Lewis
Jenny Slate isDr. Dora Skirth
Dr. Dora Skirth
Melora Walters isHomeless Woman Maria
Homeless Woman Maria
Woody Harrelson isCletus Kasady / Carnage
Cletus Kasady / Carnage
Peggy Lu isMrs. Chen
Mrs. Chen
Malcolm C. Murray isLewis Donate
Lewis Donate
Shpërndarë0

Tituj të Ngjashëm

The Matrix (1999) me Titra Shqip
Project Gemini (2022) me Titra Shqip
Empire of Assassins (2011) me Titra Shqip
From Dusk Till Dawn (1996) me Titra Shqip
Prey (2022) me Titra Shqip
Once Upon a Deadpool (2018) me Titra Shqip
Synchronicity (2015) me Titra Shqip
Deep Fear (2023) me Titra Shqip
Snake Eyes: G.I. Joe Origins (2021) me Titra Shqip
Banana Joe (1982) me Titra Shqip
Lake Placid: The Final Chapter (2012) me Titra Shqip
Mission: Impossible – Fallout (2018) me Titra Shqip
0 0 vota
Vlerësimi Filmit
Abonohu
Njoftoni për
guest

0 Komente
Reagimet në linjë
Shiko të gjitha komentet
0
Do të donim mendin tuaj, ju lutemi komentoni.x