Çfarë problemi ka?

KUJDES!!

Provoni të gjithë serverat para se të bëni një raportim! Nese asnjë nga serverat nuk punon atëherë raportoni videon.

Ju lutemi vendosni adresen tuaj email për të marrë përgjigje
pasi të rregullohet problemi.

Zgjidh Serverin 309 Shikime Raporto Problem

  • Shiko Trailerinyoutube.com
  • Server 1voe.sx
  • Server 2d000d.com
The Courier (2020) me Titra Shqip

The Courier (2020) me Titra Shqip

Bazuar në historinë e vërtetë të pabesueshme të një biznesmeni të kthyer në spiun.Mar. 18, 2021United Kingdom112 Min.PG-13
Vlerësimi juaj: 0
7 1 votë

Përshkrimi i Filmit

Historia e vërtetë e Greville Wynne, një biznesmen britanik i përfshirë padashur në një nga konfliktet më të mëdha ndërkombëtare në histori. Duke formuar një aleancë të pamundur me një oficer sovjetik me shpresën për të parandaluar një konfrontim bërthamor, Wynne do të punojë me të për t’i dhënë fund krizës raketore Kubane.

 

Pak fjalë për filmin: The Courier 2020 me Titra Shqip

Drejtuar nga Dominic Cooke dhe shkruar nga i njëjti me Tom O’Connor, The Courier tregon historinë e Greville Wynne, një biznesmen britanik pa aspirata ose kërkesa të veçanta që e gjen veten në qendër të një prej konflikteve më të mëdha ndërkombëtare në botë historia. Nën urdhrat e MI-6 britanik dhe një agjenti të CIA-s, Wynne bashkëpunon me oficerin sovjetik Oleg Penkovsky në një përpjekje për të siguruar informacion të dobishëm për të parandaluar një konfrontim bërthamor dhe për t’i dhënë fund krizës raketore Kubane.

Nën drejtimin e fotografisë nga Sean Bobbitt, dizajni i produksionit nga Suzie Davies, kostumet nga Keith Madden dhe muzika nga Abel Korzeniowski, Shadow of the Spies është një thriller spiunazh që buron nga një histori e vërtetë.

Regjisori tha: “Më 16 tetor 1962, Presidentit John F. Kennedy iu dhanë fotografi të cilat, të marra nga aeroplanët ushtarakë që fluturonin mbi Kubë, tregonin ushtarët Sovjetik që kishin ndërmend të vendosnin koka bërthamore në ishullin Karaibe.

Kriza e raketave Kubane ka lindur e menjëhershëme dhe e çoi botën në prag të luftës bërthamore. Në prag të zgjedhjeve presidenciale 2016, skenaristi O’Connor u interesua për historinë e spiunazhit ruso-amerikan dhe u ndesh me figurën e Oleg Penkovsky, spiun legjendar që Shtetet e Bashkuara përdorën, midis rreshtave, ai zbuloi se kontakti i Penkovskit ishte një civil anglez me emrin Greville Wynne.

Duke hetuar çështjen, ai kuptoi se roli i Wynne kishte qenë i ndryshëm nga ato që burimet zbulojnë ose tregojnë ende sot. Vetë Wynne, në një autobiografi të vitit 1967, shkroi gjëra që sipas shumë njerëzve nuk ndodhën vërtet. ishte për të bërë  jo vetëm një film për spiunët, por edhe një dramë plot me personazhe të mirë, pathos dhe humanitet “.

The Courier (2020) me Titra Shqip
The Courier (2020) me Titra Shqip
The Courier (2020) me Titra Shqip
The Courier (2020) me Titra Shqip
The Courier (2020) me Titra Shqip
Titulli origjinal The Courier
Vlerësimi IMDb 7.1 17,122 vota
Vlerësimi TMDb 7 127 vota

Regjizori

Dominic Cooke
Regjizori

Aktorët

Benedict Cumberbatch isGreville Wynne
Greville Wynne
Merab Ninidze isOleg Penkovsky
Oleg Penkovsky
Rachel Brosnahan isEmily Donovan
Emily Donovan
Jessie Buckley isSheila Wynne
Sheila Wynne
Angus Wright isDickie Franks
Dickie Franks
Iva Šindelková isEmbassy Assistant
Embassy Assistant
Vladimir Chuprikov isNikita Khrushchev
Nikita Khrushchev
Shpërndarë0

Tituj të Ngjashëm

Kane (2023) me Titra Shqip
Major (2022) me Titra Shqip
Unnatural Causes (2008) me Titra Shqip
When the Game Stands Tall (2014) me Titra Shqip
Inferno 1999
Soulcatcher (2023) me Titra Shqip
Road House (1989) me Titra Shqip
Romance (1999) me Titra Shqip
Montana Story (2022) me Titra Shqip
Come and See (1985) me Titra Shqip
Echelon Conspiracy (2009) me Titra Shqip
Sanctuary (2023) me Titra Shqip

Leave a comment

Emri *
Add a display name
Email *
Your email address will not be published